یک آیه از سوره رحمن با صدای استاد عبدالباسط که بخشی از تلاوت قمر-رحمن-بلد-شمس-فاتحه-بقره هست که هفته پیش توسط آقای ابوالحسن الرضوانی منتشر شده و گفته شده از محافل دهه پنجاه مصر هست. بالاخره نسخه کامل مقطعی که در زیر می شنوید پیدا شد و و از این بابت خوشحال هستم. این مقطع حدود 8 سال پیش در منتدیات اول و در زمانی که تلاوت مریم منتشر شد، توجه ها رو به خودش جلب کرد چون گفته می شد که هر دو جز محافل اندونزی 1955 هستند. با این حال نسخه سوره مریم کامل بود ولی این نه. جنس صداها شبیه هم هستند و خب بعدا این طور گفتند که اینها جز محافل مصر هستند. مورد بعد این که این تلاوت جدید از چند مقطع دیگه هم رمزگشایی کرد. از جمله یک مقطع از سوره بلد که چند ماه پیش منتشر شده بود و یک مقطع از سوره شمس که شکل قرائتش با همه اجراهای عبدالباسط فرق میکنه. همچنین مقطع پایانی که مربوط به فاتحه و اول بقره هست، سابقا به تلاوت بلد-شمس-ضحی-شرح-تین-علق از منزلش چسبونده شده بود (این پست). برای من جالبه که بعضی ها همون موقع میگفتن که این فاتحه-بقره مال یه تلاوت دیگه هست و الان مشخص شده که بله واقعا مال یه تلاوت دیگه بودن. هر چند گفتم این تلاوتِ جدید کامل هست ولی واقعیت اینه که چند دقیقه اول مربوط به سوره قمر مفقود هست همچنان :(

الشَّمْسُ وَالْقَمَرُ بِحُسْبَانٍ(5)وَالنَّجْمُ وَالشَّجَرُ یَسْجُدَانِ(6)وَالسَّمَاءَ رَفَعَهَا وَوَضَعَ الْمِیزَانَ(7)أَلَّا تَطْغَوْا فِی الْمِیزَانِ(8)وَأَقِیمُوا الْوَزْنَ بِالْقِسْطِ وَلَا تُخْسِرُوا الْمِیزَانَ(9)
خورشید و ماه به حساب معیّن به گردشند///ستاره ها و درختان هم به سجده او سر به خاک اطاعت نهاده‌اند///و آسمان را او کاخی رفیع گردانید و میزان (عدل و نظم) را در عالم وضع فرمود./// که هرگز در میزان (عدل و احکام شرع من) تعدّی و نافرمانی مکنید///و هر چیز را به ترازوی عدل و انصاف بسنجید و هیچ در میزان کم فروشی و نادرستی مکنید

بشنوید

سوره ابراهیم از عبدالباسط

سوره کهف از عبدالباسط

سوره نجم از عبدالباسط

تلاوت ,سوره ,هست ,مقطع ,یک ,منتشر ,از سوره ,عدل و ,یک مقطع ,مقطع از ,که این

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزشگاه آرایشگری مراقبت و زیبایی قصر مانلی پاورپوینت و جزوات درسی دفتر خدمات اینترنتی و رایانه ای نازی دکتر عاطفه گلفشان متخصص پوست و مو server000 خلاصه کتاب روانشناسی پرورشی نوین دکتر سیف طراحی سایت ، سئو ،تبلیغات در گوگل جنسی از نور مرا می خواند هگزا موویز Wallpaper